Oprowadzanki, czyli spacery na końskim grzbiecie to oferta dla najmłodszych jeźdźców. Już 3-4 letnie dzieci mogą spróbować przygody z jazdą konną podczas spaceru na ujeżdżalni lub w terenie. Maluch asekurowany przez instruktora i rodzica wykonuje proste ćwiczenia w formie zabawy lub wychodzi na krótki spacer do lasu ucząc się w ten sposób obycia z koniem i jego ruchem. Kontakt dziecka ze zwierzętami jest bardzo istotny dla jego rozwoju psychofizycznego. Opieka nad zwierzętami uczy dzieci troski oraz odpowiedzialności, a przebywanie wśród koni wycisza je i uspokaja.

Kto wie, może podczas takiego spokojnego spaceru dziecko złapie bakcyla i za kilkanaście lat będzie wytrawnym jeźdźcem? A może po prostu będzie jeździło rekreacyjnie, dla przyjemności. Na pewno jednak miłość i szacunek do koni zostanie z nim na zawsze.

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA SPACER?

Terminy i godziny spacerów dla dzieci ustalane są indywidualnie po rezerwacji na miejscu w stajni lub telefonicznie. Jeśli natomiast interesuje Cię krótka oprowadzanka po padoku, możesz umówić się wcześniej, ale możesz też spróbować wpaść do nas bez zapowiedzi. Może akurat instruktor i jakiś koń będą mieli wolną chwilę.

NASZE SPACERY, NIE TYLKO Z MALUCHAMI…