Jazda konna to nie tylko siedzenie w siodle. Dobry jeździec zna naturę konia i wie, dlaczego w sytuacjach stresowych koń reaguje bardzo impulsywnie. Dobry jeździec zapewnia koniowi poczucie bezpieczeństwa i stara się usłyszeć co koń do niego mówi. Dobry jeździec zna biomechanikę konia i zauważa, kiedy coś go boli, albo sprawia mu dyskomfort. Dobry jeździec wie, kiedy odpuścić. Dobry jeździec chce się stale rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Dobry jeździec uczy się od koni, od innych jeźdźców, od trenerów, ale również sięga po literaturę, by ciągle poszerzać swoją wiedzę i znajdować odpowiedzi na pojawiające się pytania i problemy.

Konioteka to biblioteka STAJNI PO DĘBAMI, w której zasobach znajdują się książki dotyczące tematyki końskiej – jeździectwa, psychiki koni, pracy z ziemi, jak również albumy ze zdjęciami pięknych rumaków. Prawie tak pięknych jak te nasze 😁

JAK WYPOŻYCZYĆ KSIĄŻKĘ?

Wybierz pozycję, która Cię interesuje. Zadzwoń, wyślij mail lub sms, albo zwyczajnie przyjdź do stajni i powiedz, którą książkę chcesz pożyczyć. Książki pochodzą z naszych prywatnych zbiorów i zależy nam, żeby wróciły do nas w takim stanie, w jakim je Tobie dajemy, dlatego pożyczając książkę zostaniesz poproszony o podpisanie oświadczenia, że w przypadku jej zniszczenia zobowiązujesz się książkę odkupić. A później pozostaje nam życzyć Ci miłej lektury!

POZYCJE W KONIOTECE:

NIE MA TU KSIĄŻKI, KTÓRA CIĘ INTERESUJE?

Jeśli masz swoje ulubione pozycje książkowe, albo słyszałeś/aś o jakiejś dobrej książce związanej z końmi, daj nam znać. Chętnie powiększymy swoje zbiory, żeby inni również mogli czerpać wiedzę i poszerzać swoje horyzonty.