Jeśli umiesz już powodować koniem, używać pomocy jeździeckich i potrafisz poruszać się w trzech chodach, pora na jazdę na ujeżdżalni. Przed Tobą treningi ujeżdżeniowe, skokowe, jazdy samodzielne i w grupach. Możesz ćwiczyć jazdę w kłusie, zagalopowania, wolty, pół-wolty, zatrzymania i cofania, zmiany chodów na niższe lub wyższe, zygzaki, serpentyny, rozluźnienie… Ujeżdżalnia daje ogromne możliwości. Nie będziesz się nudzić!

Pamiętaj! Aby bezpiecznie jeździć na ujeżdżalni każdy jeździec powinien znać zasady poruszania się koni. To bardzo ważne dla komfortu koni i jeźdźców, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa ich wszystkich.

  1. Mijamy się lewą ręką.
  2. Osoba jadąca wyższym chodem ma pierwszeństwo na śladzie.
  3. Nie wyprzedzamy konia idącego przed nami.
  4. Jesteśmy czujni – pamiętajcie, konie to zwierzęta i w każdej chwili, mimo obowiązujących zasad, może zdarzyć się sytuacja, w której trzeba będzie zareagować natychmiast i zdecydowanie.
  5. Osoby bardziej doświadczone powinny pamiętać, że one też kiedyś zaczynały – miejcie proszę na uwadze, że jeździec, który ma dużo mniej doświadczenia od Was może nieświadomie popełnić błąd. W miarę możliwości reagujcie adekwatnie do sytuacji.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA JAZDĘ NA UJEŻDŻALNI?

Terminy i godziny treningów ustalane są indywidualnie po rezerwacji na miejscu w stajni lub telefonicznie. Jeśli przychodzisz do nas po raz pierwszy, instruktor najpierw na lonży sprawdzi Twoje umiejętności i zadecyduje, czy bezpiecznie dla siebie i innych możesz korzystać z treningów na ujeżdżalni.

NASZE TRENINGI NA UJEŻDŻALNI: